Sport Club Municipal Timișoara este clubul sportiv al orașului, care susține performanța, sportul pentru toți și proiectele dedicate comunității.
Prin redirecționarea a 3,5% din impozitul pe venit, contribui direct la dezvoltarea sportului local și la programe pentru copii, seniori și persoane cu nevoi speciale.